Witaj w Największym Rankingu gier MMORPG w Polsce!

Największy ranking gier przez www w Polsce jest toplistą, która promuje głownie gry które wymagają tylko przeglądarki internetowej do poprawnego funkcjonowania. W spisie znajdują się gry od RPG po RTS lub o nieklasyfikowalnym stylu. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.
Fantasy, Gotyk, Mrrrhoook, tajemnica to wszystko co cechuje prezentowane poniżej gry. Możecie w nich zostać rycerzem, paladynem, rzemieślnikiem a nawet księciem czy królem własnego księstwa. Możecie zbudować imperium lub pokierować najemnikiem walczącym z mrocznymi kultami. Wszystko w waszych rękach.Zanim wejdziesz na toplistę, oceń przedtem stronę z której tutaj wszedłeś/weszłaś:
MMORPG (ang. Massively Multiplayer Online Role Playing Game) – rodzaj gier komputerowych RPG, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie. Podobnie jak w innych rodzajach RPG gracz wciela się w postać i kieruje jej działaniami. Dostęp do gier MMORPG zwykle jest zapewniany przez producenta gry. Gry tego typu są bardzo popularne na całym świecie, szacuje się, że łącznie wszystkie razem na całym świecie osiągnęły 16 milionów użytkowników w 2006 roku.

Obecnie uznaje się gry MMORPG za podgrupę gier MMO, choć to właśnie MMORPG z tej grupy pojawiło się jako pierwsze.

Większość gier MMORPG ma:

* styl gry oparty na grze fabularnej np. World of Warcraft, czyli: zadania do wypełnienia (questy), potwory do pokonania, łup do zdobycia, "nabicie" poziomu;
* system rozwijania postaci: wzrost umiejętności i/lub poziomu postaci, dzięki zdobytym punktom doświadczenia;
* ekonomię opartą na handlu między graczami lub między graczami a NPCami;
* system gildii lub klanów, do których mogą dołączać gracze;
* Mistrzów Gry, którzy nadzorują świat gry.
* administratorów, którzy nadzorują pracę serwera gry.

MMORPG to zwykle produkty komercyjne. System opłat zwykle opiera się na comiesięcznej wpłacie pewnej sumy przez użytkowników na rzecz producenta gry lub na zasadzie doładowywania konta. Czasami wystarczy sam zakup oryginalnej gry, gdzie dostęp do serwera jest już darmowy. W tym ostatnim przypadku, autorzy często wydają kolejne dodatki (również płatne), które poszerzają świat gry. Istnieje też grupa gier quasi-bezpłatnych, które zarabiają na graczach wykupujących płatne bonusy dające duże przewagi w grze (np. zdolności, bronie, pancerze, zwierzęta).
ViawwwGamers.pl - od graczy dla graczy


TOP50 Gry